Рейтинги

     27 лютого 2015 рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК«ЮНІСОН» (код ЄДРПОУ 38514375) за національною шкалою на рівні uaBBB. Банк з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими банками. Також Агентство підтверджує короткостроковий кредитний рейтинг Банку за національною шкалою на рівні uaК3 і рейтинг депозитів ПАТ «БАНК«ЮНІСОН» на рівні ua3. Приймаючи рішення про підтвердження кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалося основними підсумками роботи Банку за 2014 рік.

     За підсумками 2014 року ПАТ «БАНК«ЮНІСОН» продемонстрував значне зниження активів і зобов'язань на тлі приросту власного і регулятивного капіталів. При цьому кредитний портфель Банку у гривневому еквіваленті збільшився на 30,06%. Прибуток ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» за підсумками 2014 року в порівнянні з 2013 роком зросла в 17 разів. У 2015 Банк увійшов з великим запасом нормативів капіталу та ліквідності, і продовжив в лютому 2015 практику підтримки даних нормативів з великим запасом до граничних значень, встановлених НБУ.

     26 листопада 2014 рейтинговий комітет РА «Стандарт-Рейтинг» прийняв рішення про оновлення рейтингів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН »(код ЄДРПОУ 38514375): довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ« БАНК «ЮНІСОН» за національною шкалою оновлено на рівні uaBBB; короткостроковий кредитний рейтинг ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» оновлено за національною шкалою на рівні uaK3; рейтинг депозитів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» підтверджено на рівні ua3 за шкалою РА «Стандарт-Рейтинг ».

     Приймаючи рішення про оновлення рейтингів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН », Агентство керувалося результатами аналізу підсумків роботи Банку за 9 місяців 2014 року, регулярною та особливою інформацією Банку як емітента, а також публічними заявами НБУ.

     У четвертий квартал 2014 ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» увійшов з великим запасом капіталу і ліквідності, діяльність Банку залишалася прибутковою. Також Агентство звертає увагу, що в другій декаді листопада 2014 року в деяких засобах масової інформації була поширена недостовірна негативна інформація про ряд українських банків, включаючи ПАТ «БАНК« ЮНІСОН». 14 листопада на офіційному Web-сайті НБУ така інформація була спростована.

    Виходячи з результатів аналізу діяльності ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» і офіційного повідомлення НБУ, Агентство вважає, що діяльність Банку проходить в штатному режимі, а менеджмент адекватно реагує на ймовірні ризики несприятливої кон'юнктури українського ринку.

     РА «Стандарт-Рейтинг» - створено в жовтні 2010 року в Україні як дочірня структура британської рейтингової компанії GPRC «StandardRating».