Рейтинги


     10 грудня 2014 рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» (код ЄДРПОУ 38514375) за національною шкалою на рівні uaBBB. Банк з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими банками. Також Агентство підтверджує короткостроковий кредитний рейтинг Банку за національною шкалою на рівні uaК3 і рейтинг депозитів ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» на рівні ua3. Приймаючи рішення про підтвердження кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалося основними підсумками роботи Банку за 9 місяців 2014 року.

     Динаміка ключових балансових показників ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» за підсумками 9 місяців 2014 була неоднорідною і багато в чому повторювала тенденції, відмічені за підсумками першого півріччя. Зниження активів і зобов'язань супроводжувалося приростом власного і регулятивного капіталів. У третьому кварталі Банк знизив рівень кредитної активності і пригальмував темпи зменшення ліквідних активів. У четвертий квартал 2014 ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» увійшов з великим запасом нормативів капіталу. Нормативи ліквідності Банку станом на 01.10.2014 також помітно перевищували і встановлені НБУ граничні значення, і середні показники даних нормативів по банківській системі України. За 9 місяців 2014 ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» згенерував вагомий обсяг прибутку, що заслуговує позитивної оцінки в поточних макроекономічних умовах.

     26 листопада 2014 рейтинговий комітет РА «Стандарт-Рейтинг» прийняв рішення про оновлення рейтингів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН »(код ЄДРПОУ 38514375): довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ« БАНК «ЮНІСОН» за національною шкалою оновлено на рівні uaBBB; короткостроковий кредитний рейтинг ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» оновлено за національною шкалою на рівні uaK3; рейтинг депозитів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» підтверджено на рівні ua3 за шкалою РА «Стандарт-Рейтинг ».

     Приймаючи рішення про оновлення рейтингів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН », Агентство керувалося результатами аналізу підсумків роботи Банку за 9 місяців 2014 року, регулярною та особливою інформацією Банку як емітента, а також публічними заявами НБУ.

     У четвертий квартал 2014 ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» увійшов з великим запасом капіталу і ліквідності, діяльність Банку залишалася прибутковою. Також Агентство звертає увагу, що в другій декаді листопада 2014 року в деяких засобах масової інформації була поширена недостовірна негативна інформація про ряд українських банків, включаючи ПАТ «БАНК« ЮНІСОН». 14 листопада на офіційному Web-сайті НБУ така інформація була спростована.

    Виходячи з результатів аналізу діяльності ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» і офіційного повідомлення НБУ, Агентство вважає, що діяльність Банку проходить в штатному режимі, а менеджмент адекватно реагує на ймовірні ризики несприятливої кон'юнктури українського ринку.

     РА «Стандарт-Рейтинг» - створено в жовтні 2010 року в Україні як дочірня структура британської рейтингової компанії GPRC «StandardRating».