Рейтинги


     19 вересня 2014 рейтинговий комітет РА «Експерт-Рейтинг» прийняв рішення про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» (код ЄДРПОУ 38514375) за національною шкалою на рівні uaBBB. Банк з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими банками. Також Агентство підтверджує короткостроковий кредитний рейтинг Банку за національною шкалою на рівні uaК3 і рейтинг депозитів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» на рівні ua3. Приймаючи рішення про підтвердження кредитного рейтингу за національною шкалою, Агентство керувалося основними підсумками роботи Банку за перше півріччя 2014 року.

     За підсумками першого півріччя 2014 ключові балансові показники діяльності ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» переважно повторювали тенденції першого кварталу. Так, активи і зобов'язання Банку знизилися, при цьому збільшився власний капітал. Приріст кредитного портфеля ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» супроводжувався скороченням ліквідних активів. Прибуток Банку за підсумками першого півріччя 2014 збільшився в порівнянні з першим півріччям 2013 року в 217 разів. За період з 01.01.2014 по 01.07.2014 нормативи капіталу ПАТ «БАНК «ЮНІСОН»(Н1, Н2, Н3) продемонстрували позитивну динаміку, при тому, що середньоринкові показники Н2 і Н3 рухалися по спадним трендам. Станом на 01.07.2014 значення нормативів адекватності регулятивного капіталу ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» (Н2) та співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів Банку (Н3) з великим запасом перевищували не тільки встановлені НБУ граничні рамки, але і середньоринкові показники. За підсумками першого півріччя 2014 нормативи ліквідності ПАТ «БАНК «ЮНІСОН» продемонстрували спадну динаміку, що відповідало загальним тенденціям у банківській системі України. При цьому станом на 01.07.2014 всі три нормативи ліквідності Банку (Н4, Н5 і Н6) не тільки з вагомим запасом перевищували встановлені НБУ граничні значення, а й були вище середніх показників даних нормативів по банківській системі країни.

     21 серпня 2014 рейтинговий комітет РА «Стандарт-Рейтинг» прийняв рішення про оновлення рейтингів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН »(код ЄДРПОУ 38514375): довгостроковий кредитний рейтинг ПАТ« БАНК «ЮНІСОН» за національною шкалою оновлено на рівні uaBBB; короткостроковий кредитний рейтинг ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» оновлено за національною шкалою на рівні uaK3; рейтинг депозитів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» підтверджено на рівні ua3 за шкалою РА «Стандарт-Рейтинг ».

     Приймаючи рішення про оновлення рейтингів ПАТ «БАНК« ЮНІСОН », Агентство керувалося результатами аналізу підсумків роботи Банку за перше півріччя 2014 року.
У друге півріччя 2014 ПАТ «БАНК« ЮНІСОН» увійшов із значним запасом власного капіталу, оптимізованим запасом ліквідності, а його діяльність в складний економічний період залишалася прибутковою. Також, на думку Агентства, в першому півріччі 2014 Банк продовжив коригування масштабу своєї діяльності з урахуванням погіршення рівня ділової активності в Україні.

 

     РА «Стандарт-Рейтинг» - створено в жовтні 2010 року в Україні як дочірня структура британської рейтингової компанії GPRC «StandardRating».